A levél:
„2008. január 21.-én 15.00 órától a Vállalkozz okosan című műsor felvétele az alábbi blogbejegyzéssel foglalkozik, ami az interneten található:
izomagyu.blog.hu”
Azt hiszem, hogy mára már senki előtt nem kétséges a blog ereje az információs társadalomban, hiszen egy népszerű portál olvasottsága könnyedén lekörözi a legnagyobb példányszámú sajtóterméket, és ráadásul a blogerek hírei, információi hitelképesebbek, mint a megtépázott becsületű hivatásos sajtómunkásoké,
Tisztelet a kevéske kivételnek.
A blogert nem befolyásolja a hirdetők pénze, az adott média tulajdonosainak politikai elkötelezettsége, csak a tények.
Bár az internet elérése még messze nem 100%-os sehol a világon, azonban ez az érdeknélküli hitelesség megsokszorozza erejét, a médiával szemben.
Azt hiszem, ma már nem vagyok egyedül, aki az írott sajtót nem vásárolom meg, és erről nem csak az internet tehet. Tévét is alig nézek, mert alig van nézhető rajta, benne, de ez még nem ennyire általános.
Akkor most miről is beszélek ilyen eufórikus hangulatban? – kérdezhetnék nyugodtan, amikor annak örvendezek, hogy egy kis televízió, nem is főműsoridőkben műsorára veszi az OTP bank visszaéléseiről szóló blogbejegyzésem kapcsán a témát.
Arról, hogy a hivatalos szervek, nagyvállalatok, hatóságok, bankok, a politikai élet szereplői, mindenki, aki úgy érzi, képzeli, hogy valamilyen hatalom része, még nem ismerték fel ennek az új információs lehetőségnek a súlyát, befolyásolási képességeit, még mindig a média kizárólagos mindenhatóságának a bűvöletében élnek.
Ha az újságíró, riporter keresi meg őket, nagy valószínűséggel válaszolnak a kérdéseire, zavarja őket, ha rosszhírűket keltik, ha egy blogger akkor nem.
Pedig, ha belegondolunk, hogy pl. a Postabank bukását egy SMS indította el…