OTP -és vagy? Menekülj!+friss hír
Egy cég, amiben érdekelt vagyok, ezért minden ügyét ismerem, veszélybe került, számlavezető bankja szó szerint szopatja és ettől kissé kiborultam.
Azt is bevallom, hogy a következő levél kitételével egyúttal abban is reménykedem, hogy valamelyik újságíró figyelmét is felkeltem, aki nem fél az olyan nagyhatalmú banktól, mint a mi legnagyobb lakossági bankunk, az OTP.
De minden fecsegésnél többet mond a következő levél, ami úgy a Fogyasztóvédelemnek, mint a PSzÁF részére is el lett postázva a mai napon:
Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) Ügyfélszolgálat
1013 Budapest, Krisztina krt. 39.
Levélcím: 1535 Budapest, 114. Pf. 777
Tisztelt PSzÁF!
Alulírott Sz. G., mint a F…. Bt (1211 Bp. T…… út 1) képviselője az alábbi panasszal fordulok sürgős segítség kérés céljából Tisztelt Címhez..
2007. november 27-én vállalkozásunk az OTP Rt Budai fiókjánál (1124 Bp. Jagelló út 20/A) vezetett 1179500-……… számú bankszámlájáról azonnali inkasszóval minden pénzünket leemelték, mindenféle figyelmeztetés nélkül.
Mivel semmiféle tartozásunk, fizetési elmaradásunk nincs, valami tévedésre tudunk csak gondolni, és természetesen először telefonon érdeklődtünk a számlavezető fióknál, ahonnan csak annyi választ kaptunk, hogy Zoltán Ákos számunkra ismeretlen, így elérhetetlen úr nyújtott be az azonnali inkasszót 53. 608.451.- Ft értékben.
Ahogy már említettük, semmiféle elmaradásunk, tartozásunk nincs, ezért már a tudomásunkra jutás napján, elsőbbségi, ajánlott levélben tiltakoztunk a fióknál és érdeklődtünk a pontos okról, az inkasszó kibocsátójáról, mivel a számlánkon lévő befizetésekből a kötelezettségeinket kell rendeznünk, vagyis csak kellett volna, de nem tudtuk a fentiek miatt.
Levelünkre nem kaptunk választ, csak a megküldött bankkivonatból láttuk az azonnali beszedés tényét, és az indok törvényi hivatkozását, ami a végrehajtásról szóló 1994.évi LIII.Tv.82/A törvény.
Semmiféle végrehajtási eljárás soha nem indult ellenünk, ilyen vagy csak hasonló nagyságrendű követeléssel nem is találkoztunk, találkozhattunk, tevékenységünk jellege miatt sem, így ezt nem értjük, sőt még utána nézni sem tudunk, mivel a számlavezető OTP Bank levelünkre nem válaszolt, érdemi információt nem adott.
Egyetlen nagyobb nagyságrendű kötelezettségvállalásunk létezik, egy másik cég fejlesztési hitelfelvételénél kezességet adtunk, egy szintén az OTP bank által nyújtott kölcsönügyletben, ahol jelenleg is, a bank hitelére megfelelő nagyságú, kb. tízszeres jelzálog biztosíték található a mi kezességünkön kívül is.
Most nem szeretnék kitérni, az ilyen mértékű túlbiztosítások fejlesztésgátló hatásairól.
Ezt a fedezeti vagyont az OTP bank felügyeli ráadásul, és tudomásunk szerint semmiféle olyan új esemény nem történt, legalább is, mint felügyeleti megbízással rendelkező, az OTP Bank Rt ezt nem jelezte, ami a kezesség beváltását ebben a formában, magyarázat és figyelmeztetés nélkül, indokolttá tenné.
Ha mégis, az adott és az OTP Bank Rt. által felügyelt hitelfedezettel kapcsolatban, az utóbbi időkben valamilyen általunk ismeretlen probléma keletkezett volna, akkor is minimum értesíteni kellene a kezest, meghatározni a jelenlegi pontos összeget, azt természetesen igazolni, úgy a bank, mint az adós könyvei alapján, és a rendezés lehetőségeit is tisztázni.
Ebben az esetben, mint felügyeleti jogkörrel rendelkezőt, az OTP Bank Rt felelősségét vizsgálni kell.
Ráadásul az adott kezességben vállalt kötelezettség törlesztésekkel csökkentett összege is több mint 14 milliós nagyságrenddel kisebb, mint a jelzett 53 millió forint, amennyi jelenleg a bankszámlánkat terheli.
Azt hiszem, hogy egy mikró-vállalkozás esetében hosszas nyomozásra nincs időnk, viszont a számláról utalni nem tudunk, napokon belül csődöt jelenthetünk, mivel nem tudjuk teljesíteni pénzügyi kötelezettségeinket, miközben a vállalkozás 15 éves tevékenysége alatt még csak hasonló helyzetben sem volt, tartozásba nem került.
Fennáll annak a veszélye is, hogy évtizedes jó-hírnevünk is csorbul, ami erkölcsi és konkrét anyagi vesztességgel jár.
A bankszámlánk, megalakulásunk óta ugyanaz, az OTP-nél vezetett folyószámla, tehát még azt sem mondhatják, hogy nem ismerik makulátlan jelenünket, és múltunkat a banknál. Más banknál számlát nem vezetünk, és nem is vezettünk soha, így a gazdasági életünk nyitott könyv a számukra.
Ezzel a nemtelen eljárással, egyúttal veszélybe kerül 10 dolgozónk családjának megélhetése is, akik a vállalkozásban dolgoznak, ami napokon belül múlt idővé lesz, hiszen fizetésképtelenség esetén a dolgozóink is elveszítik munkahelyüket, termelni, adót és járulékokat és a beszállítóinkat fizetni nem tudjuk.
Így keletkeznek a körbetartozások, növekszik a munkanélküliség és a gazdasági bizonytalanság, ami az egész gazdaságunk rákfenéje ma már.
Nem tudjuk elképzelni, hogy ezt egy pénzintézet, ráadásul az ország legnagyobb bankja megteheti, hiszen innentől kezdve egyetlen ügyfelük ott kezelt pénze nincs biztonságban.
Budapest 2007-12-03
Tisztelettel:
Sz. G.
+ friss hír
Most 5 perce felhívtak minket a bankfiókból, és levelünkre a következő információt adták:
A banknak nincs tájékoztatási kötelezettsége, és különben sincs információja a beszedési megbízást elrendelő határozatról, csak a névből, akinek a számlájára került, és kerül folyamatosan a beérkező pénzünk tudja, hogy az egy végrehajtó neve, aki a listájukon is rajta van. Megadta a hivatalos vonalas számát, ahol senki nem vette fel a telefont.
Az utolsó 100 komment: