Talán igazuk is van.
Vagy nem is talán, de mit tegyek, ha folyamatosan kapom a figyelemre méltó anyagokat a blogomhoz?
Gondolom azért, hogy nyilvánosságra hozzam.
Viszont egyetlen példát sem találok arra, hogy ez a pénzünkből összegyúrt Gólem legalább egyszer, egyetlen egy esetben elnézést kért volna inkorrekt, vagy súlyosabb esetben törvénysértő károkozásáért.
Ráadásul ez a tegnapi Népszabadságban megjelent eset még némi pikantériával is bír, azon kívül, hogy igazolja azt a bejegyzésemet, amiben kijelentettem, hogy az OTP bank leszarja a törvényt és saját szájíze szerint formálja át a rendeleteket, mintha tényleg megvette volna a Parlamentet.
Pikáns a téma, ahogy az ágyunkban kutakodik, ellenőrizve, hogy jó keresztények módjára a hites párunkkal vagy vadházasságban élünk-e, és ennek alapján ő szeretné eldönteni, (gondolom a keresztyén erkölcs nevében, mert más jogalapja nem lehet), hogy kinek jár vagy nem jár a szocpol támogatás.
Okfejtésemhez illeszkedik a cikk alcíme is:
Egy nyolctagú kőkúti család pokoljárása az OTP-vel (http://nol.hu/cikk/478687/)
Itt jön a lényeg, ami ráadásul annyira jellemző az OTP képzelt törvények felettiségére, ahogy jogszabályt, kormányrendeletet felülbírálva ténykednek:
„Állásfoglalást kértünk a Magyar Államkincstár jogászaitól, s tőlük azt a választ kaptuk: a lakás célú állami támogatásokról szóló 2001-es kormányrendeletben nincs olyan paragrafus, ami az OTP-nek adna igazat. Ugyanerről megkérdeztük dr. Halmos Pétert, akinek pécsi ügyvédi irodája éveken át látta el a Kincstári Vagyoni Igazgatóság képviseletét lakástámogatási ügyekben. Az ügyvéd szerint egyértelmű, hogy a jogszabály az ellátott gyermekek számához, nem pedig a szülők, nevelőszülők családi állapotához köti a szocpol folyósíthatóságát.”
és a banki válasz:
„Egynapi vita eredményeképp meggyőztem a bank jogászait, hogy a felhatalmazás szabályos, és megígérték, hogy válaszolnak kérdéseimkre. Ám további ötnapi gondolkodás is csak arra volt elég, hogy a bank írásban megismételje korábbi álláspontját. Vagyis azt, hogy: a kőkúti családnak csak akkor jár a szocpoltámogatás, ha a szülők előbb elválnak korábbi társuktól. A bank jogszabállyal nem támasztotta alá ezt az álláspontját, arra pedig lapzártánkig nem maradt idejük az OTP jogászainak, hogy válaszoljanak az üggyel kapcsolatos kérdéseinkre”